Przedszkole Macierzanka

Przedszkole
Niepubliczne
W Starej Miłośnie od 2003 r.

Święty Mikołaj

Wizyta Świętego Mikołaja to chyba najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień. I tak było tym razem.
W środę 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu Mikołajki. Przedszkolaki od samego rana
z wielką niecierpliwością wyczekiwały wizyty miłego gościa. Kiedy wreszcie się pojawił, dzieci zaśpiewały mikołajowi piosenkę specjalnie przygotowaną dla niego. On obdarował wszystkich prezentami, które były wspaniałe. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wyjątkową pamiątką z tego spotkania.

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada to w „Macierzance” bardzo mięciutki dzień – Święto Pluszowego Misia. Dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi pluszakami, a każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki podzieliły się z rówieśnikami historią swoich przytulanek. Poznały historię Misia Teddiego. Nie zabrakło misiowych zabaw i wierszyków. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

Dzień Kredki

22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredką mogą one wyrażać swoje uczucia, myśli, rozwijać wyobraźnię. Z tej okazji w „Macierzance” odbyły się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych przy piosence pt. „Kolorowe kredki”. Poznały rodzaje kredek, określały kolor i wielkość kredek, dopasowywały przedmioty do kolorów kredek, przeliczały kredki, ozdabiały je wg własnego pomysłu. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci w Polsce. W tym dniu zostały przeprowadzone zajęcia o prawach dziecka
z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. „Znam swoje prawa”.


© 2014 Przedszkole Macierzanka