Przedszkole Macierzanka

Przedszkole
Niepubliczne
W Starej Miłośnie od 2003 r.

Dzień Kredki

22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredką mogą one wyrażać swoje uczucia, myśli, rozwijać wyobraźnię. Z tej okazji w „Macierzance” odbyły się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych przy piosence pt. „Kolorowe kredki”. Poznały rodzaje kredek, określały kolor i wielkość kredek, dopasowywały przedmioty do kolorów kredek, przeliczały kredki, ozdabiały je wg własnego pomysłu. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci w Polsce. W tym dniu zostały przeprowadzone zajęcia o prawach dziecka
z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. „Znam swoje prawa”.

Dzień Postaci z Bajek

7 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Przedszkolaki rozpoczęły zabawę od pokazów pięknych strojów. Nie zabrakło też wesołych pląsów do muzyki. Dzieci rozwiązywały zagadki o bajkowych postaciach, rozpoznawały ich atrybuty i układały puzzle. Ten dzień przyniósł przedszkolakom wiele radości.

Światowy Dzień owoców i warzyw

20 października przypomnieliśmy sobie jak ważne jest zdrowe odżywianie. Przedszkolaki rozpoznawały smaki oraz zapachy owoców i warzyw. Przygotowaliśmy surówkę jabłkowo-marchewkową

i stworzyliśmy owocowo – warzywne ludziki. Jesteśmy przekonani, że po tak atrakcyjnie obchodzonym dniu nie trzeba będzie dłużej nikogo przekonywać, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać.


© 2014 Przedszkole Macierzanka