Przedszkole Macierzanka

Przedszkole
Niepubliczne
W Starej Miłośnie od 2003 r.

Wigilijny wieczór

Wprowadzając nas w świąteczny nastrój 20 grudnia przedszkolaki przygotowały świąteczne nagranie dla swoich rodziców. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności wokalno-recytatorskie. Przepiękna scenografia nadała temu wydarzeniu uroczysty i nastrojowy klimat. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy i wczucie się w rolę.

Tworzymy instrumenty muzyczne

Tego dnia dzieci z dużym zaangażowaniem samodzielnie tworzyły własne instrumenty muzyczne z surowców wtórnych takich jak: nakrętki, kapsle, rolki po ręcznikach papierowych, plastikowe butelki, kubeczki, wsypując do nich wszystko co "grzechocze", ozdabiając je wg. własnej inicjatywy. Później każdy przedszkolak zaprezentował indywidualne dźwięki swego instrumentu, aż w końcu piano i forte zagrała dziecięca radosna orkiestra. To była wspaniała muzyczna zabawa dla dzieci.

odwiedzamy bibliotekę

4 listopada dzieci z "Macierzanki" odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Starej Miłosnej. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika, poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek, z którymi sobie świetnie poradziły. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przygotowany dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i pozwoliła wybrać im do obejrzenia kolorowe i bogato zdobione książeczki z działy dziecięcego. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechu i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza i na pewno nie ostatnia wizyta "w domu książek".

Klub Tenisowy Pohulanka

28 października - odwiedziliśmy Klub Tenisowy Pohulanka gdzie poprzez świetną zabawę zaznajomiliśmy się ze sportem. Tego dnia nauczyliśmy się podstaw gry w tenisa.


© 2014 Przedszkole Macierzanka