Przedszkole Macierzanka

Przedszkole
Niepubliczne
W Starej Miłośnie od 2003 r.

Kosmiczna środa

(marzec)Można by pomyśleć, dzień jak codzień, jednak dla nas dzisiejsze przedpołudnie zamieniło się w międzygalaktyczną podróż. Teatr Małego Widza otworzył przed nami portal, przez który trafiliśmy między mgły i mgławice i w stanie nieważkości unosiliśmy się pośród gwiazd i planet. Interaktywny spektakl "Kosmos" rozbrzmiewał nieziemskimi dźwiękami i mienił się tysiącami barw. Po tym fantastycznym doświadczeniu potrzebowaliśmy chwili, by złapać oddech i powrócić do rzeczywistości.

Piątkowanie ze sztuką

 

(styczeń) Odbyliśmy kolejną niezwykłą podróż z grupą O! Teatr- tym razem ,wraz z Królem Patrykiem,Królową Tasiemką, słowikiem i służącym Alojzym próbowaliśmy przekonać Królewnę Marysię, że nie ma nic wspanialszego w życiu niż wzajemna miłość i szacunek i że w każdym człowieku może dokonać się zmiana na lepsze, która stopi nawet najwyższą lodową górę. 

Spotkanie z filharmonią

W miniony piątek niczym kondory z Andów polecieliśmy na skrzydłach dźwięków w podróż wokół globu. Wszystko za sprawą wizyty w Centrum Działań Twórczych "Pogodna", gdzie po raz kolejny uczestniczyliśmy w spotkaniu z muzykami i śpiewakami z filharmonii. Dzieci ze skupieniem właściwym prawdziwym melomanom wysłuchały repertuaru obejmującego pieśni i meldie z czterech stron świata.

Bal karnawałowy w Macierzance

Jak powszechnie wiadomo owoce i warzywa są bardzo zdrowe i potrzebne do tego, byśmy byli silni i zdrowi. Nikt chyba jedna nie zaprzeczy, że równie ważny jest wyśmienity humor, szeroki uśmiech i taneczny krok. Dziś podczas balu karnawałowego w Macierzance wszystkiego było pod dostatkiem! Bawiły się owady, jednorozce, superbohaterowie, strażacy i księżniczki z lodowej krainy. Nie zabrakło przedstawicieli policji, śnieżynki i baletnicy.. oj, długo by wymieniać wszystkich balowych gości, na których twarzach widniały tylkooznaki radości.


© 2014 Przedszkole Macierzanka