Przedszkole Macierzanka

Przedszkole
Niepubliczne
W Starej Miłośnie od 2003 r.

Pierwszy dzień wiosny

21 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Przy dźwiękach instrumentów, głośnymi okrzykami powitaliśmy Panią Wiosnę – kolorową i radosną. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Jednak największą atrakcją dla dzieci był spacer z „Marzanną”, podczas którego bacznie obserwowaliśmy piękno budzącej się do życia przyrody.

Walentynki

Walentynki to nie tylko dzień zakochanych, ale przede wszystkim dzień miłości, sympatii i przyjaźni. Tego pięknego święta przypadającego 14 lutego nie mogło zabraknąć w naszym przedszkolu. Dzieci brały udział w różnych zabawach walentynkowych, poznały tradycje tego święta, malowały farbami, wycinały i kolorowały serduszka. Wykonały także przepiękne prace walentynkowe, którymi obdarowały najbliższych. Nie zabrakło spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykłe wydarzenie. Tak też było 7 lutego w naszej „Macierzance”. Dzieci w wyśmienitych humorach, tanecznym krokiem bawiły się znakomicie przy znanych przebojach, przeplatanych zabawami z elementami tańca i konkursami. Na czas zabawy przedszkole zmieniło się w bajkowy świat. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Bawiły się księżniczki z lodowej krainy, wróżki, superbohaterowie. Nie zabrakło również Harego Pottera i postaci z gwiezdnych wojen. .. oj, długo by wymieniać wszystkich balowych gości, na których twarzach widniały oznaki radości. 

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia od samego rana nasłuchiwaliśmy dźwięki dzwoneczków, które słychać było już z daleka. Dzieci bardzo się ucieszyły, gdy w drzwiach stanął wyczekiwany gość z workiem pełnym niespodzianek. Wywołał on wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Dzieki za otrzymane prezenty odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wspólnymi tańcami z Mikołajem.


© 2014 Przedszkole Macierzanka