Przedszkole Macierzanka

Przedszkole
Niepubliczne
W Starej Miłośnie od 2003 r.

Dzień dyni

13 października - spacer zaprowadził przedszkolaki na Dyniowe Pole, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Wsród nich warsztaty plastyczne, zjeżdżalnie, tory w sianie, króliczki i kiełbaski. 
 

Światowy Dzień Makaronu

25 października obchodziliśmy Dzień Makaronu w Macierzance. Od rana trwało u nas makaronowe szaleństwo. Dowiedzieliśmy się z jakiego kraju wywodzi się tradycja jedzenia tej lubianej na całym świecie potrawy. Dzieci poznały „ciekawostki makaronowe”, jego wygląd, zastosowanie i sposób powstawania. Każdy przedszkolak wie jak makaron robi się. 

Światowy Dzień Jabłka

28 września obchodziliśmy „Dzień Jabłka” . Tego dnia dzieci poznały wiele ciekawostek na temat jabłek. Próbowały chipsów jabłkowych, piły własnoręcznie wyciśnięty sok jabłkowy i jadły samodzielnie zrobione szaszłyki z jabłek. Na koniec każdy przedszkolak stworzył „jabłkowego ludzika”.  

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Nasze kochane przedszkolaki świętowały „Dzień Przedszkolaka”. Tego dnia wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem, zabierając ze sobą z domu dużą porcję dobrego humoru. Zabawom nie było końca. Dzień ten dostarczył dzieciom wiele pozytywnych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.

(20 września)


© 2014 Przedszkole Macierzanka