Przedszkole Macierzanka

Przedszkole
Niepubliczne
W Starej Miłośnie od 2003 r.

Z Borsukiem bezpiecznej

Dziś w przedszkolu odwiedzili nas niezwykli goście: panie policjantki wraz z sierżantem borsukiem. Wszystko po to, by porzmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie i o tym w jaki sposób zarówno dzieci, jak i dorośli powinni zachowywać się w kryzysowych sytuacjach. Sądząc po reakcjach na to spotkanie podejrzewamy, że rosną nam w Macierzance policjantki i policjanci :)

Zajecia z ceramiki

W Macierzance sezon artystyczny w pełni ! Wtorkowe zjęcia z ceramiki pełne własnoręcznie stworzonych skarbów, a mali artyści pełni pomysłów. 

Spotkanie z cyklu "Gawędy morskie...(i nie tylko)"

Ahoj!

Marynarze z Macierzanki odbyli dziś pełen przygód rejs po morzach i oceanach. Słuchając komend kpt. Zbigniewa Rutkowskiego pod osłoną żagli i przy chlupocie fal dopłynęli do najbardziej odległych zakątków kuli ziemskiej. Przy dźwiękach szant każdy przedszkolak odebrał z rąk kapitana Patent Delfinka I stopnia. Do zobaczenia na morzu kapitanie !

Poznajemy zawody naszych rodziców

Dziś w naszym przedszkolu dużo emocji. Rozpoczęliśmy cykl spotkań pt. "Poznajemy zawody naszych rodziców". Naszym gościem była mama Oli, która opowiedziała nam na czym polega zawód lekarza okulisty. Dzieci mogły "na własne oczy" :) obejrzeć model oka i poznać jego części. Od dziś zjadamy marchewkę którą lubią nie tylko brzuszki, ale i ... oczy. 


© 2014 Przedszkole Macierzanka