Przedszkole Macierzanka

Przedszkole
Niepubliczne
W Starej Miłośnie od 2003 r.

Dzień Dziecka- bal w ogrodzie

Uśmiech dziecka sprawia, że świat staje się lepszy. Dziś Świętowaliśmy w Macierzance dzień dziecka. Kolorowo, wesoło pod błękitem nieba i wśród zieleni drzew dzieci tryskały radością tańcząc i uczestnicząc w licznych zabawach i konkursach. Życzymy Wam kochane Dzieci, aby ta radość trwała w Was jak najdłużej.

Wycieczka na farmę Cztery Pory Roku

Ahoj przygodo! Taki okrzyk z pewnością wzniosły w myślach mali podróżnicy z Macierzanki wsiadając 17 kwietnia do autobusu, wyruszając na wycieczkę na powsińską farmę Cztery Pory Roku. Słoneczny dzień obfitował w atrakcje, począwszy od jazdy na kucyku, przez niezliczone mecze piłki nożnej po konsumpcję pysznych kiełbasek prosto z ogniska. Dzieci poznały zwierzęce obyczaje, dowiedziały się ciekawostek na temat latających, chrumkających i beczących mieszkańców farmy, a ponadto wzięły udział w licznych zabawach i zajęciach plastycznych. Z wycieczki powróciły pełne wrażeń i wspomnień, których wystarczy na znacznie więcej, niż cztery pory roku ;). 

Zębowa przygoda

(maj)Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda! Dziś w Macierzance zębowa przygoda! Podczas spotkania edukacyjnego z przyszła Panią stomatolog przedszkolaki dowiedziały się jak właściwie szczotkować zęby, jak przebiega wizyta u stomatologa, a także jakie jedzonko niekoniecznie dobrze wpływa na stan naszego uzębienia. Spotkanie obfitowało w dentystyczne zajęcia praktyczne, nie zabrakło również profesjonalnych zabiegów higienicznych.

Wielkanoc w Macierzance

(16 kwietnia) Wśród wiosennych zieleni traw i kolorowych jajek na macierzankowej scenie rozkwitli przedszkolni artyści. Wcielając się w role m.in baranka i kurki dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany dla swoich rodzin. Nie zabrakło piosenek w języku polskim i angielskim a przed wszystkim śmiechu i prawdziwej dziecięcej radości.


© 2014 Przedszkole Macierzanka