Przedszkole Macierzanka

Przedszkole
Niepubliczne
W Starej Miłośnie od 2003 r.

Wiewiórka Pusia

Drogie dzieci,
zapewniamy Was, że pamiętamy o naszych zwierzątkach, które tak dzielnie dokarmialiśmy przez całą zimę. Wiewiórka - Pusia odwiedza nas codziennie i szuka  smakołyków, które czekają na nią w karmniku. Stałymi gośćmi są  także dzięcioły, sójki i sikorki- o nich też pamiętamy.

Kosmiczna środa

(marzec)Można by pomyśleć, dzień jak codzień, jednak dla nas dzisiejsze przedpołudnie zamieniło się w międzygalaktyczną podróż. Teatr Małego Widza otworzył przed nami portal, przez który trafiliśmy między mgły i mgławice i w stanie nieważkości unosiliśmy się pośród gwiazd i planet. Interaktywny spektakl "Kosmos" rozbrzmiewał nieziemskimi dźwiękami i mienił się tysiącami barw. Po tym fantastycznym doświadczeniu potrzebowaliśmy chwili, by złapać oddech i powrócić do rzeczywistości.

Piątkowanie ze sztuką

 

(styczeń) Odbyliśmy kolejną niezwykłą podróż z grupą O! Teatr- tym razem ,wraz z Królem Patrykiem,Królową Tasiemką, słowikiem i służącym Alojzym próbowaliśmy przekonać Królewnę Marysię, że nie ma nic wspanialszego w życiu niż wzajemna miłość i szacunek i że w każdym człowieku może dokonać się zmiana na lepsze, która stopi nawet najwyższą lodową górę. 

Spotkanie z filharmonią

W miniony piątek niczym kondory z Andów polecieliśmy na skrzydłach dźwięków w podróż wokół globu. Wszystko za sprawą wizyty w Centrum Działań Twórczych "Pogodna", gdzie po raz kolejny uczestniczyliśmy w spotkaniu z muzykami i śpiewakami z filharmonii. Dzieci ze skupieniem właściwym prawdziwym melomanom wysłuchały repertuaru obejmującego pieśni i meldie z czterech stron świata.


© 2014 Przedszkole Macierzanka