Przedszkole Macierzanka

Przedszkole
Niepubliczne
W Starej Miłośnie od 2003 r.

Dzień Postaci z Bajek

7 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Przedszkolaki rozpoczęły zabawę od pokazów pięknych strojów. Nie zabrakło też wesołych pląsów do muzyki. Dzieci rozwiązywały zagadki o bajkowych postaciach, rozpoznawały ich atrybuty i układały puzzle. Ten dzień przyniósł przedszkolakom wiele radości.

Światowy Dzień owoców i warzyw

20 października przypomnieliśmy sobie jak ważne jest zdrowe odżywianie. Przedszkolaki rozpoznawały smaki oraz zapachy owoców i warzyw. Przygotowaliśmy surówkę jabłkowo-marchewkową

i stworzyliśmy owocowo – warzywne ludziki. Jesteśmy przekonani, że po tak atrakcyjnie obchodzonym dniu nie trzeba będzie dłużej nikogo przekonywać, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać.

Spotkanie z Alpakami

12 października dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do „Alpak wawerskich”. Spotkanie z alpakami oraz innymi zwierzątkami było bardzo ciekawą lekcją. Dzieci poznały zwierzęce obyczaje, dowiedziały się ciekawostek na temat mieszkańców farmy. Każdy przedszkolak miał możliwość pogłaskania i nakarmienia tych pięknych zwierzątek. Z wycieczki dzieci wróciły pełne wspomnień

i wrażeń.

Dzień dziewczynek

11 października z okazji „Dnia Dziewczynek” przygotowaliśmy w przedszkolu zabawy i konkursy

w czasie których „Małe Miss” wykazały się znajomością śpiewu, tańca, gracji i innych umiejętności. Na zakończenie chłopcy odśpiewali uroczyste 100 lat i obdarowali swoje koleżanki upominkami oraz pięknym uśmiechem.


© 2014 Przedszkole Macierzanka