Przedszkole Macierzanka

Przedszkole
Niepubliczne
W Starej Miłośnie od 2003 r.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykłe wydarzenie. Tak też było 7 lutego w naszej „Macierzance”. Dzieci w wyśmienitych humorach, tanecznym krokiem bawiły się znakomicie przy znanych przebojach, przeplatanych zabawami z elementami tańca i konkursami. Na czas zabawy przedszkole zmieniło się w bajkowy świat. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Bawiły się księżniczki z lodowej krainy, wróżki, superbohaterowie. Nie zabrakło również Harego Pottera i postaci z gwiezdnych wojen. .. oj, długo by wymieniać wszystkich balowych gości, na których twarzach widniały oznaki radości. 

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia od samego rana nasłuchiwaliśmy dźwięki dzwoneczków, które słychać było już z daleka. Dzieci bardzo się ucieszyły, gdy w drzwiach stanął wyczekiwany gość z workiem pełnym niespodzianek. Wywołał on wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Dzieki za otrzymane prezenty odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wspólnymi tańcami z Mikołajem.

Wigilijny wieczór

Wprowadzając nas w świąteczny nastrój 20 grudnia przedszkolaki przygotowały świąteczne nagranie dla swoich rodziców. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności wokalno-recytatorskie. Przepiękna scenografia nadała temu wydarzeniu uroczysty i nastrojowy klimat. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy i wczucie się w rolę.

Tworzymy instrumenty muzyczne

Tego dnia dzieci z dużym zaangażowaniem samodzielnie tworzyły własne instrumenty muzyczne z surowców wtórnych takich jak: nakrętki, kapsle, rolki po ręcznikach papierowych, plastikowe butelki, kubeczki, wsypując do nich wszystko co "grzechocze", ozdabiając je wg. własnej inicjatywy. Później każdy przedszkolak zaprezentował indywidualne dźwięki swego instrumentu, aż w końcu piano i forte zagrała dziecięca radosna orkiestra. To była wspaniała muzyczna zabawa dla dzieci.


© 2014 Przedszkole Macierzanka